دانلود کاملترین کتاب جامع آموزش تست التراسونیک (ULTRASONIC (UT
    
تعداد بازدید: 11167
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/8/23

دانلود کاملترین کتاب جامع آموزش تست التراسونیک (ULTRASONIC (UT

تالیف جناب مهندس مهدی خانی

دانلود کاملترین کتاب جامع آموزش تست التراسونیک

(ULTRASONIC (UT

دانلود کاملترین کتاب جامع آموزش تست التراسونیک (ULTRASONIC (UT

کتابی که به صورت اختصاصی در سایتمان گذاشتیم به جرات یکی از کاملترین و بهترین کتاب های آمورش تست التراسونیک میباشد که به همت و زحمات جناب آقای مهندس مهدی خانی ، یکی از اساتید این صنعت تالیف و ارائه گشته است.

مقدمه:

آکوستیک علمی از صوت میباشد که پديده ای از ارتعاشات مکانیکی است ودر جامدات ،مايعات و گازها انتشار می يابد.صوت در فضاهای خالی، جايی که ذرات اتمی وجود ندارد شناخته نشده است،به دلیل اينکه ذرات ها دلیلی برای بوجود آمدن صوت هستند.اما نور و ديگر امواج های الکترو مغناطیس يعنی حالت مغناطیس و الکتريسیته در اين مکان ها نوسان میکنند. امواج های صوتی در هوا در يک هجم منفصلی در يک محدوده و در يک وضعیت عادی به عقب و جلو حرکت میکنند،در صورتی که امواج نوری بر روی حالتی از سکون و حرکت ذرات هوا اثری ندارد.اگر اين حرکت انیکالی در مواد متناوبا طبق تعداد سیکل بر ثانیه با يک زمان مشخص تکرار شود می تواند بیانگر محدوده حد شنوايی انسان شود که دارای فرکانس های خیلی کم می باشد.صوت های تقريبا 11 هرتز تا 1111 هرتز توسط گوش انسان شنیده می شوند.و فرکانس های ديگر صوتی بوسیله گوش در هارمونیک ها تجزيه می شوند ، به اين طريق فقط صدا بصورت پارازيت توسط گوش انسان شنیده می شود.
دقیقا همانند امواج های نوری که دارای فرکانس های زياد هستند و توسط چشم انسان قابل ديد نیستند .مثل امواج فرا بنفش .امواج های باالی 21111 هرتز را ultrasounic or ultrasound می نامند. و امواج های صوتی زير 11 هرتز را subsonic می نامند که اين قسمت از فرکانس صوتی کامال وابسته به گوش انسان می باشد .ودر ديگر فرکانس ها مرزبندی های متفاوتی جهت رويت و تولید فرکانس ها وجود دارد که هر کدام از مرزهای فرکانسی، کاربرد های خاصی دارد. امواج های فراصوتی به میزان زيادی در طبیعت و زندگی روزمره وجود دارند. و هر از چند گاهی شدتی دارند که ممکن است به آن در واقع توجه خیلی زيادی کنیم که مشکلی برای گوش ما ايجاد نمی کند، برای مثال سوت زدن يا يک چرخ سنباده ،در حال چرخش، زمانی که برای سنگ زدن يک نمونه استفاده می شود.فرکانس های باالی 111111 هرتز تا 11111111 هرتز برای تست مواد استفاده می شود.

برای آشنایی بیشتر این مبحث کتاب زیر را دانلود نمائید.

 

دانلود کتاب آموزش جامع تست التراسونیک-PDF

 

 

مقالات مرتبط:

راه های شناخت و خرید اسپری تست جوش MRCHEMIE و MAGNAFLUX  اصل و اوریجینال از فیک

دانلود جامع آموزش  تست النراسونیک UT ULTRASONIC

 

 

از   1   رای
9

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.