دانلود فارسی استاندارد API 1104
    
تعداد بازدید: 5318
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/6/6

 

 

دانلود فارسی استاندارد API 1104

دانلود فارسی استاندارد API 1104

استاندارد جوشکاری خطوط لوله ۱۱۰۴ API در مورد جوشکاری ذوبی جهت جوشکاری لب به لب و گلوئی و جوش ساکت (پریزی) در پالایشگاه و تلمبه خانه ها و پتروشیمی مورد استفاده قرار گیرد. در استاندارد API 1104 نحوه آزمایش جوشکاران و همچنین عملیات رادیوگرافی و نمونه برداری جهت آزمایشات مکانیکی برای تعیین کیفیت جوش بیان گردیده است و مطابقت کامل دارد. روش جوشکاری لوله ها و عملیات تنش زدایی ASTM با لوله های API5L لوله های مربوطه نیز در این استاندارد قید گردیده است. تفسیر فیلم های رادیوگرافی و مقدار عیوب مانند سرباره و عدم نفوذ و تخلخل جهت پذیرش در این استاندارد شرح داده شده است.

این استاندارد در مورد جوشکاری با گاز و قوس الکتریکی به طریقه لب به لب یا شکافی- نواری و گلویی جهت لوله های کمپرس- پمپاژ و انتقال نفت خام و سایر مشتقات آن و سوخت های گازی شکل استفاده میگردد. جوشکاری امکان دارد که با یکی از روشهای جوشکاری قوس الکتریکی با الکترود فلزی محافظت شده، جوشکاری قوس الکتریکی زیر پودری، جوشکاری قوس الکتریکی با الکترود تنگستن و گاز محافظ، جوشکاری قوسی- فلزی با گاز محافظ و یا جوشکاری اکسی استیلن بطور دستی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک و یا ترکیبی از این تکنیکها صورت پذیرند. در عین حال ممکن است جوشها به طریقه جوشکاری ساکن و جوشکاری گردان و یا ترکیبی از این دو انجام گیرد.

این استاندارد همچنین شامل موازین تعیین شده قبولی جوشها در تست تخریبی و بازرسی به طریقه پرتونگاری می باشد. در ضمن دستورالعمل بازرسی با پرتونگاری نیز ارائه شده است. دستگاه ها و تجهیزات جوشکاری اعم از جوشکاری با گاز یا قوس الکتریکی باید از لحاظ ابعاد و نوع برای جوشکاری قطعه موردنظر مناسب بوده و باید وضعی داشته باشد که علاوه بر استاندارد و قبولی جوشها، تداوم عملیات و ایمنی کارگران تأمین گردد. فایل زیر شامل استاندارد جوشکاری خطوط لوله ۱۱۰۴ API ویرایش ۲۰۱۸ است.

 

دانلود + توضیحات

لینک دانلود

حجم: 8 مگا بایت

منبع: www.NDTKALA.net

از   4   رای
6.17

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.